2016-2017

Kauden 2016-2017 erikoispalkitut yhteiskuvassa. (kuva: Kimmo Viitanen)

Kiekko-Karhujen kiertopalkinnot:

 

Kauden Valmentaja                                 Timo Kiho

Kauden jojo                                               Voitto Iivonen

Kauden Joukkue                                      E1

Kauden Aktiivi                                           Pietu Iso-Hirvelä

Kauden Junioripelaaja                           Mira Urrila

Kauden kiekkovanhemmat-/perhe       Kari Jousmäki, Aliisa Jousmäki ja Hille Koskela

Valtteri Hietanen- stipendi                      Paavo Sammalisto

Harrastepelaaja                                       Jukka Havanka

Veteraanipelaaja                                      Juha Isokivijärvi

 

Kauden kiekko                                          Mikko Voimala, aktiivinen vetovastuu vanhemmista Kiekkokoululaisista

 

 

Pelaajien äänestämät palkinnot:

 

E2                 Paavo Hietanen-palkinto        Salu Jousmäki

D2                 Pauli Niemelä- palkinto         Jarkko Mäki

MV                 Keijo Kopra- palkinto              Jarkko Mäki

 

 

 

Joukkueiden palkittavat:

 

F2

Luottopelaaja                                                 Hugo Tuhkanen

Kauden kehittynein                                       Aleksi Poukka

Tsemppipelaaja                                            Miro Partanen                                    

 

E1

Ahkerin harjoittelija                                       Jimi Ylitalo

Joukkueen työmyyrä                                     Veeti Viitanen

Joukkueen taistelija                                     Kaapo Seppälä

 

D1

Kauden pelaaja                                            Jarkko Mäki

Joukkuepalkinto                                           Joel Rajaniemi

Joukkuepalkinto                                           Niklas Ylä-Soininmäki

 

B- / Team 66

Pistenikkari                                                   Paavo Sammalisto

Asennepelaaja                                            Joona Raivio

Kauden kehittyjä                                          Tuomo Viitanen

 

Naiset & A-tytöt

Mira Urrila, Jasmi Kiho & Mervi Urrila

Heli Luhtamaa, Jane Mäkivaara & Riina Valkama

 

Edustus

Paras pelaaja                                              Lassi Taisto

Paras puolustaja                                        Hannu Joutsenjärvi

Paras maalintekijä                                     Aku-Oskari Lähteenmaa

Sisupelaaja                                                 Valtteri Mäntysalmi

Yllätyspelaaja                                              Atte Ala-Heikkilä

Kiekko-Karhujen kiertopalkinnot:

 

Kauden Valmentaja                                 Timo Kiho

Kauden jojo                                               Voitto Iivonen

Kauden Joukkue                                      E1

Kauden Aktiivi                                           Pietu Iso-Hirvelä

Kauden Junioripelaaja                           Mira Urrila

Kauden kiekkovanhemmat-/perhe       Kari Jousmäki, Aliisa Jousmäki ja Hille Koskela

Valtteri Hietanen- stipendi                      Paavo Sammalisto

Harrastepelaaja                                       Jukka Havanka

Veteraanipelaaja                                      Juha Isokivijärvi

 

Kauden kiekko                                          Mikko Voimala, aktiivinen vetovastuu vanhemmista Kiekkokoululaisista

 

 

Pelaajien äänestämät palkinnot:

 

E2                 Paavo Hietanen-palkinto        Salu Jousmäki

D2                 Pauli Niemelä- palkinto         Jarkko Mäki

MV                 Keijo Kopra- palkinto              Jarkko Mäki

 

 

 

Joukkueiden palkittavat:

 

F2

Luottopelaaja                                                 Hugo Tuhkanen

Kauden kehittynein                                       Aleksi Poukka

Tsemppipelaaja                                            Miro Partanen                                    

 

E1

Ahkerin harjoittelija                                       Jimi Ylitalo

Joukkueen työmyyrä                                     Veeti Viitanen

Joukkueen taistelija                                     Kaapo Seppälä

 

D1

Kauden pelaaja                                            Jarkko Mäki

Joukkuepalkinto                                           Joel Rajaniemi

Joukkuepalkinto                                           Niklas Ylä-Soininmäki

 

B- / Team 66

Pistenikkari                                                   Paavo Sammalisto

Asennepelaaja                                            Joona Raivio

Kauden kehittyjä                                          Tuomo Viitanen

 

Naiset & A-tytöt

Mira Urrila, Jasmi Kiho & Mervi Urrila

Heli Luhtamaa, Jane Mäkivaara & Riina Valkama

 

Edustus

Paras pelaaja                                              Lassi Taisto

Paras puolustaja                                        Hannu Joutsenjärvi

Paras maalintekijä                                     Aku-Oskari Lähteenmaa

Sisupelaaja                                                 Valtteri Mäntysalmi

Yllätyspelaaja                                              Atte Ala-Heikkilä